"Zapustil jo bom; moram jo.

Le da ne nocoj."

Hanif Kureishi: Polnoč ves dan 

Program po dnevih

Ponedeljek 27.02.
20.00
Slavnostna otvoritev festivala: Podelitev nagrade Dnevnikova fabula Cankarjev dom, Klub CD Ljubljana
Torek 28.02.
17.00
Mreža mest zatočišč preganjanih pisateljev ICORN: Pisatelji, glasniki sprememb? Dvorana Slovenske matice Ljubljana
Sreda 29.02.
20.00
Literarni večer z Leeno Krohn Cankarjev dom, Klub CD Ljubljana
Četrtek 01.03.
18.00
Robert Walser in "Tovarna obrazov" Cankarjev dom, Kosovelova dvorana Ljubljana
20.00
Film: Pomočnik Cankarjev dom, Kosovelova dvorana Ljubljana
20.00
Srečanja ob "dnevu zmage": Mojca Kumerdej in Jurij Krpan Galerija Kapelica Ljubljana
Petek 02.03.
19.00
Literarni večer: Dan zmage Cankarjev dom, Klub CD Ljubljana
20.00
Film: Inštitut Benjamenta Cankarjev dom, Kosovelova dvorana Ljubljana
Sobota 03.03.
11.00
Varietejček: Čirule, Čarule, Puf, gledališko improvizacijska nanizanka Kavarna Union Ljubljana
19.00
Pogovor z Miroslavom Mićanovićem, avtorjem knjige "Divji psi" Trubarjeva hiša literature Ljubljana
20.30
Srečanja ob "dnevu zmage": Goran Vojnović in Ervin Hladnik-Milharčič Kavarna SEM Ljubljana
Nedelja 04.03.
20.00
Literarni večer z Amitavom Ghoshem Cankarjev dom, Klub CD Ljubljana
Ponedeljek 05.03.
20.00
Srečanja ob "dnevu zmage": Andrej Skubic in Jelka Ciglenečki Hostel Celica Ljubljana
Torek 06.03.
17.00
Pogovor o "angažirani" literaturi na Slovenskem med prvo in drugo vojno Cankarjev dom, M3,4 Ljubljana
19.00
"Vstanite v suženjstvo zakleti" ali "Prihodnost, ki ji je potekel rok uporabe Trubarjeva hiša literature Ljubljana
Sreda 07.03.
19.00
Srečanja ob ,dnevu zmage': Dušan Čater in Miha Zadnikar Center kulture Španski borci Ljubljana
20.00
Finale proznih mnogobojev Kavarna SEM Ljubljana
Četrtek 08.03.
11.00
Mednarodni simpozij o Franzu Kafki Cankarjev dom, Kosovelova dvorana Ljubljana
20.00
Literarni večer z Mihailom Šiškinom Cankarjev dom, Klub CD Ljubljana
Petek 09.03.
20.00
Srečanja ob "dnevu zmage": Suzana Tratnik in Tina Kozin Cafe Open Ljubljana
Sobota 10.03.
11.00
Varietejček: Jordan Sofist in Keni Buča, gledališka nanizanka Kavarna Union Ljubljana
20.00
Literarni večer s Hanifom Kureishijem Cankarjev dom, Linhartova dvorana Ljubljana




Spremljevalni program

Sreda 22.02.
20.00
Kafka na filmu: Proces Cankarjev dom, Kosovelova dvorana Ljubljana
Četrtek 23.02.
20.00
Kafka na filmu: Razredni odnosi Cankarjev dom, Kosovelova dvorana Ljubljana
Petek 24.02.
20.00
Kafka na filmu: Grad Cankarjev dom, Kosovelova dvorana Ljubljana
Nedelja 26.02.
18.00
Kafka na filmu: Proces Cankarjev dom, Kosovelova dvorana Ljubljana
20.00
Kafka na filmu: Gospod Klein Cankarjev dom, Kosovelova dvorana Ljubljana
20.00
Kafka na filmu: Preobrazba Cankarjev dom, Kosovelova dvorana Ljubljana